Pumptracki we Włodawie

PGmina Miejska Włodawa zrealizowała projekt pn. : „Budowa ogólnodostępnych pumptracków modułowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie”

Miasto Włodawa wzbogaciło się o nową atrakcję turystyczną: pumptracki modułowe, które razem ze skateparkiem stanowią ciekawe miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży z Włodawy i okolic. O takie miejsce włodawska młodzież zabiegała od dawna. W Polsce obiekty tego typu coraz częściej wpisują się w krajobraz wielu miast.

Pumptracki – to rowerowe place zabaw, o różnych kształtach i długościach toru. System modułowy pozwala na tworzenie konfiguracji torów o różnym poziomie trudności. Pumptrack jest torem o specjalnie ukształtowanej, falistej nawierzchni i wyprofilowanych zakrętach. Składa się z jednej pętli (opcjonalnie z odnogami tworzącymi dodatkowe pętle i zwiększającymi ilość możliwych tras przejazdu). Służyć może do rekreacyjnej jazdy dla najmłodszych, jak również do treningów dla bardziej zaawansowancych, w tym zawodników z wielu dyscyplin rowerowych min. BMX racing (dyscyplina olimpijska). Mogą również korzystać z niego osoby jeżdżące na hulajnogach, deskorolkach lub rolkach.

Celem projektu jest  uatrakcyjnienie oferty sportowo- rekreacyjnej dla mieszkańców miasta Włodawy poprzez budowę pumptracków modułowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.

Gmina Miejska Włodawa pozyskała dofinansowanie na realizację projektu
w kwocie 121 309,00 zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 19 „wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wartość całkowita projektu wynosi 190 648,00 zł

Śledź nas na :
close