Aktywny wypoczynek

Kryta pływalnia

basenBasen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie został otwarty w styczniu 2013 roku.
Pływalnia kryta we Włodawie oferuje:
– 25 metrowy basen sportowy – 6 torów do pływania
– brodzik dla dzieci z gejzerem i fontanną
– sauna sucha
– sauna parowa

Na basenie odbywają się m.in. zajęcia nauki pływania. Organizowane są również zawody szkolnej ligi pływackiej, oraz wiele innych imprez.

Przystań kajakowa

DSCF0661-e1377276429708Spływy kajakowe to bardzo popularna w ostatnim czasie forma aktywnego wypoczynku. Wody Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego stanowią obszar wyjątkowo atrakcyjny zarówno dla turystów, jak i przyrodników. Jednym ze sposobów na ich zwiedzenie jest pokonanie szlaku kajakowego rzeką Bug. Z myślą o amatorach wodnych wycieczek powstała we Włodawie przystań kajakowa. Płynąc spokojną rzeką Włodawką można się tu zatrzymać by wyjść z kajaka i zwiedzić miasto. Po chwili odpoczynku można ruszyć w dalszą podróż graniczną rzeką Bug.

 

 

Boiska Orlik

orlikMiłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji dwa kompleksy boisk Orlik. Składają się one z boiska do piłki nożnej, oraz boiska wielofunkcyjnego do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i badmintona. Boiska posiadają zaplecze sanitarno-szatniowe. Są ogrodzone i oświetlone.

 

 

Ścieżki rowerowe

scieżkaJazda rowerem to wciąż najpopularniejsza forma aktywności fizycznej. Czasem warto zamienić samochód na jednoślad, szczególnie gdy do dyspozycji cyklistów są ciekawe trasy rowerowe. Dzięki nim można szybko i przyjemnie przemieszczać się po mieście, lub wybrać się na wycieczkę po okolicy. Nie trzeba nawet zabierać swojego roweru. Można go wypożyczyć m.in. w punktach informacji turystycznej.

 

Śledź nas na :
close