Dzień Ziemi w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie

Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.”
Antoine Marie Roger de Saint-Exupéry

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Z tej okazji w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie przedszkolaki uczyły się m.in. w jaki sposób sadzić i przesadzać rośliny, własnoręcznie upiększając przedszkolny ogródek sadzonkami kwiatów, które przyniosły. Wzięły również udział w spotkaniu z przedstawicielkami Międzygminnego Związku Celowego z siedzibą we Włodawie p. Anną Mackiewicz i p. Sylwią Madziarską, które opowiedziały, w jaki sposób segregować śmieci i jak dbać o środowisko oraz otaczającą nas przyrodę. Dzieci w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników, obejrzały filmik edukacyjny oraz bawiły się w różne zabawy i gry dydaktyczne związane z segregacją odpadów.
Dzień Ziemi był okazją do poszerzenia wiedzy dzieci z zakresu przyrody oraz inspiracją do zabaw o tematyce ekologicznej. Poprzez szereg różnych działań przedszkolaki wzbogaciły swoje wiadomości na temat ochrony przyrody, które miały okazję sprawdzić, biorąc udział w grach i zabawach. Systematycznie prowadzona edukacja ekologiczna wzmacnia świadomość młodego pokolenia w zakresie globalnych problemów naszej planety. Obchody Światowego Dnia Ziemi przygotowały nauczycielki Celina Marciniak i Dorota Winiarczyk.