„Herbatka u Pana Andersena” – spotkanie czytelnicze w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym

2 kwietnia obchodziliśmy urodziny Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji do naszego przedszkola na herbatkę u Pana Andersena przybyli niecodzienni goście: Pan Łukasz Zdolski – dyrektor Włodawskiego Domu Kultury, prywatnie tata Jasia z grupy Słoneczka oraz ukraińska literatka Pani Tatiana Reheshuk, pracująca w ukraińskiej ambasadzie. Celem spotkania było zaszczepienie wśród dzieci miłości do książek oraz wyrobienie w przyszłości nawyku czytelniczego.

Pan Łukasz przeczytał dzieciom fragment baśni „Mała Syrenka”, zaś nasz drugi gość Pani Tatiana przeczytała po ukraińsku bajkę pt: „Kozucha Kłamczucha”. Dzieci były szczęśliwe, słuchając bajki w swoim rodzimym języku. W związku z tym, że Pani Tatiana jest również tłumaczem języka chińskiego, dzieci miały okazję poznać kilka słów w tym języku. Nie jest tajemnicą, że dobra książka, którą można czytać dzieciom na głos przynosi radość zarówno dzieciom, jak i czytającym dorosłym. Najmłodszym pozwala poznać świat, a dorosłym powrócić do beztroskich czasów dzieciństwa.

Bardzo serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, za dobre słowo i pozytywną energię.