WIELKANOCNE NIESPODZIANKI PM2
Kiedy zmęczeni zimą z coraz większym utęsknieniem wyglądamy wiosny, tradycją jest, że w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie rozpoczynają się przygotowania do charytatywnego kiermaszu ozdób wielkanocnych, w który angażują się dzieci, pracownicy przedszkola, a nawet rodziny wychowanków. W tym roku dzieci pod kierunkiem nauczycielek robiły palmy i koszyczki, wyklejały włóczką wielkanocne zajączki, kolorowały pisanki. Siały także jęczmień, aby później obserwować jego wzrost i rozwój. Następnie każda grupa ozdabiała swoje doniczki ze zbożem, by pięknie prezentowały się podczas kiermaszu. Rodzice przedszkolaków podziwiali różnorodność ozdób i chętnie wsparli zbiórkę.
Zorganizowany kiermasz był tylko początkiem trwających przez kolejne dni atrakcji świątecznych w przedszkolu. Jedną z popularniejszych zabaw w tym czasie było szukanie kolorowych jajeczek ukrytych przez wielkanocnego zajączka. W ramach zajęć z j. angielskiego zorganizowane zostały wielkanocne gry i zabawy językowe „Easter Egg Hunt”, który zorganizowały Izabela Lewis i Agnieszka Śpiewak. Wszystkie dzieci, jak nakazuje świąteczna tradycja, zamieniły się w poszukiwaczy jajeczek. Ich zadaniem było odnalezienie jak największej ilości czekoladowych jajek ukrytych w ogrodzie. Przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Była to dla nich niesamowita frajda i wielka radość. Po odnalezieniu wszystkich jajeczek na dzieci czekały wielkanocne konkurencje sportowe. Na zakończenie każde dziecko otrzymało jajo z niespodzianką ufundowane przez Radę Rodziców.
Zwieńczeniem przygotowań wielkanocnych był występ artystyczny w wykonaniu grupy Biedronki z przedstawieniem pt.: „Bajka o kurze, wiośnie i pisankach” pod kierunkiem nauczycielek Aleksandry Łobko i Magdy Lewandowskiej. Jest to humorystyczna inscenizacja, która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Po występie młodzi artyści otrzymali zasłużone brawa. Było to przedstawienie, w którym dzieci po bardzo długim okresie występowały bezpośrednio przed publicznością. Na zakończenie spotkania Biedroneczki życzyły wszystkim „Wesołego Alleluja”, wręczając świąteczne upominki. Było to piękne podsumowanie wielkanocnych wydarzeń.
































